رئیس پارک علم و فناوری مازندران گفت: افزایش تولیدات دانش بنیان رسالت بنیادی و اصلی جهاد دانشگاهی در رفع نیازهای جامعه است.

مجتبی بلباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مازندران، اظهار کرد: همانطور که می‌دانیم اهداف تعریف شده برای مجموعه جهاد دانشگاهی از جمله گسترش تحقیقات و شکوفایی استعدادها در سطح جامعه برای رسیدن به خود اتکایی،گسترش طرح های کاربردی به منظور به‌کارگیری نتایج پژوهشی و کاربردی کردن آنها قرابت نزدیکی با فلسفه تشکیل پارک‌ها و مراکز رشد علم و فناوری در سطح کشور که همان حمایت از نوآوران و مبتکران و شرکت‌های دانش بنیان دارد.

وی ادامه داد: مجموعه پارک‌ها و مراکز رشد و کانون‌های شکوفایی خلاقیت وابسته به آنها به عنوان شبکه اصلی فناوری در کشور و استان باید همکاری و هماهنگی خوبی با مجموعه‌های جهادی- علمی در جهت رفع نیازهای اساسی جامعه با تولید خلاقانه داشته باشند.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران خاطرنشان کرد: برای پارک علم و فناوری مازندران نیز بسی افتخار بزرگی است که با امضای تفاهم نامه همکاری با جهاد دانشگاهی مازندران قدمی نو در جهت همکاری‌های دو مجموعه برداشته است.

بلباسی با بیان اینکه افزایش تولیدات دانش بنیان، تجاری سازی محصولات، توسعه فناوری و علوم جدید و ثروت زایی در کشور توسط پارک‌ها انجام می‌شود، افزود: این موارد رسالت بنیادی و اصلی جهاد دانشگاهی در رفع نیازهای جامعه در عرصه‌های علم و دانش با تکیه بر روحیه جهادی و فرهنگ اسلامی است که به طور حتم این تشابه‌ها اهدافی در کنار روحیه همکاری رقیبانه بر غنای هر دو مجموعه خواهد افزود.